Srpen 2010

jak vypadat na fotkách jako modelka

2. srpna 2010 v 10:01 | Monulka |  Ostatní

Tipy, jak vypadat na fotkách co nejlépe

Nemusí vás fotit profesionál, abyste svými fotografiemi zanechala dojem. Stačí si osvojit pár triků.
Vaše fotky z dovolené nebo večírku už delší dobu neputují jen do rodinného alba, ale obíhají po Facebooku nebo Picasu. O to víc to chce, abyste na fotkách vypadaly skvěle.
Existuje řada profesionálních triků, které z vás na snímcích udělají krásku. Dokážou opticky zeštíhlit i vyhladit pleť. Přinášíme vám ty nejlepší. Myslete na ně, až se příště objevíte v objektivu fotoaparátu.
1) Správný postoj těla
Myslete na to, jak stojíte. Narovnejte záda a jedno rameno vytočte trochu blíže k fotoaparátu. Divy dokáže i ruka v bok. Modelky tak nepózují pro nic za nic. Trojúhelník, který se jí vytvoří, zeštíhlí opticky pas i boky.
Nestoupejte si pod přímé ostré světlo. Pleti lichotí to tlumené a nepřímé.
2) Nastavení hlavy
Tvář nenastavujte přímo k fotoaparátu, vyplatí se natočit ji lehoučce z boku. Nedívejte se do čočky, ale těsně vedle ní.
Fotoaparát by neměl být níž, než je úroveň vašich očí. Jinak vám na fotkách vykouzlí dvojitou bradu. Vyplatí se bradu maličko posunout dopředu.
3) Matný make-up
Vyhněte se orosenému vzhledu líčení. Na fotkách budete vždy vypadat lépe s matným podkladem a přepudrovaným nosem.
4) Nezapomeňte na rtěnku a řasenku
Pokud jdete na večírek, kde budou poletovat neodbytní fotografové, zvolte raději líčení s dominantními rty. Výrazná rtěnka vypadá na fotkách mnohem lépe než kouřové oční stíny. Stejně tak i dlouhé nepřehlédnutelné řasy.
(článek z časopisu ELLE)

chcete vedět jaky mají modelky život ? přečtěte si článek

1. srpna 2010 v 19:54 | Monulka |  Ostatní
Mnoho mladých žen a slečen sní o neobyčejné práci, o práci modelky. Modelka nemusí sedět každý den v kanceláři, nekouká hodiny a hodiny do počítače, nedělá práci, která ji nebaví, relativně se dá říci, že svůj čas si organizuje sama, dělá to, co chce, nikdo není jejím pánem. Do této "líbivější" části patří také cestování, poznávání nových lidí, kultur, učení se nových věcí či jazyků.

Ta méně pozitivní stránka je velmi časné vstávání, nekonečné běhání po agenturách, obíhání jednoho castingu za druhým, nekonečné se časové přizpůsobování. U práce úspěšné modelky musí jít stranou únava, nikdy nekončící večírky, nezřízené holdování "nezdravému" životnímu stylu.

To nejdůležitější pro modelku je do nekonečna omílaný zdravý životní styl, dostatek pohybu, dostatečný počet hodin spánku a především umět okolí říci magické slůvko "ne". Proč zrovna to? Protože bez něj by to nešlo.
S prominutím, dnes může být modelkou skoro každá x-tá slečna. Netroufnu si odhadnout přesný počet. Nicméně úspěšnou modelkou, ne-li topmodelkou, může být jen velmi malé procento z "hotových" modelek. Modelky jsou na první pohled vnímány jako hloupoučké a jednoduché slečny bez mozku. Neříkám, že to tak nemůže být. Zároveň však vím, že jsou tak mnohdy souzeny jen dle vzhledu, který může být zavádějící.

Práce modelky je velmi náročná a to jak psychicky, tak fyzicky. Neskutečný nápor, který s sebou nese práce modelky musí psychika vydržet.

To se však povede málokteré modelce. Dnešní módní diktát produkuje zástupy anorektických slečen. Zastupuje-li některá modelka reprezentativní vzorek " normálních" žen, je zle. U práce modelky je psychická stránka s tou fyzickou velmi provázaná, daleko více než u práce právničky, asistentky, lékařky a dalších profesí.

Pro práci modelky musí mít každá slečna jisté předpoklady. Takové ty obecné předpoklady jsou následující:

Věk: 14-20
Výška: 172-182 cm
Míry: 90-60-90 (konfekční velikost 38)
Konfekční velikost: 34-38
Velikost bot: 37-41
Obličej: souměrný, symetrický, široké lícní kosti (zvýrazňující kontury obličeje), velké pronikavé oči a plné rty (lépe se líčí)
Pleť: čistá, jasná, hladká
Vlasy: zdravé, pěstěné, nebarvené
Zuby: rovné, bílé
Fyzička: fit, stresuodolnost, dobrá
Psychika: pevné nervy, disciplína

Vše o Modelingu

1. srpna 2010 v 19:51 | Monulka |  Ostatní

Modelingové agentury

Po celém světě existuje mnoho modelingových agentur. Přihlásit se do solidní agentury je prvním krokem na cestě, jak se stát úspěšnou modelkou. Spousty dívek se o to pokusí, ale většina jich odchází domů s tím, že nejsou typem dívek, které jsou v současné době žádané a jejich sen zůstává jen snem.


Co všechno musí modelka splnovat

V současné době si agentury hodně vybírají, problém je v tom, že modelek je o mnoho víc, než práce pro ně. Mezi požadavky agentur patří výška nad sto sedmdesát tři centimetrů, zajímavá tvář, štíhlá postava, zdravé vlasy, nehty a pleť. Měla by být přirozeně krásná, ale krásná tvářička a štíhlá postava nezaručí modelce úspěch. Důležité je, aby měla přitažlivý vzhled a vlastnosti, které jsou pro modeling důležité: flexibilita, komunikační schopnosti (výhodou je znalost cizích jazyků), přizpůsobivost a nadšení učit se nové věci.


Trendy se mění

Kdysi byly žádané "extrémní modelky", které měly tetování a krátký funky účes. Dnes je trend vypadat normálně a zdravě. Pro každou modelku je důležité vlastnit portfolio profesionálních fotografií - book. Tato kolekce obrázků je pro ně něčím jako vizitkou. V naší republice existuje mnoho větších i menších agentur, ale jen u těch větších a známějších se může dívka dopracovat k tomu, že bude cestovat po světě a následovat slavné české top modelky, jako je Karolina Kurková, Simona Krainová, Hana Soukupová, Petra Němcová, Tereza Maxová, Daniela Peštová, Veronika Vařeková a mnoho dalších.


Ale jak tedy poznat solidní agenturu?

Nejdřív by si měla dívka ověřit jednoduché věci, jako je stálá adresa, telefon…, poté si zmapovat, jak dlouho je na trhu a které úspěšné modelky agenturu reprezentují a hodně se také pozná z toho, jak se k ní lidé v agentuře chovají. Dívky mladší osmnácti let by měly první návštěvu absolvovat s rodiči. Mezi solidní agentury v České republice patří například Elite models, Nova models, Bohemia models, Czechoslovak models, Studio 91, 7th management, Glamour models, Company models, Boss models nebo Scouteen.

"COVERGIRL" v časopise

Kariéra modelek se také odvíjí od focení do časopisů. Vogue, Elle, Harper´s Bazaar, Cosmopolitan, Sports Illustrated - časopisy, které mají v módním světě zvuk. Pokud se modelce podaří dostat na jejich titulní stránku, má vyhráno. Dostane se do rukou nejlepších fotografů, vizážistů a stylistů. Její tvář se automaticky stává populární a zakázky na další focení se už jenom hrnou. Bohužel dostat se na tyto titulky není lehké, některé krásky na to čekají klidně i pět let.


První schůzka v modelingové agentuře

Při první schůzce v agentuře by měla dívka přijít nenalíčená (maximálně použít řasenku a lesk na rty) a vlasy si nechat rozpuštěné. Do tašky by si měla přibalit plavky, boty na podpatku, popřípadě profesionální i amatérské fotografie. Odborníci si s dívkou popovídají o jejích představách a motivaci, nafotí takzvané snapshots (polaroidy) obličeje a celé postavy a odhadnou její možnosti. Pokud se jim zalíbí, uzavřou s ní exkluzivní smlouvu (tou se zavazuje, že bude pracovat výhradně pro ně, a za to se jí budou maximálně věnovat).


Fotomodeling neexistuje

Ne každá dívka se po neúspěchu v agentuře hned vzdává. Řekne si "když nejsem vysoká, můžu alespoň fotit" , ale fotomodeling a agentury zaměřené jen na focení neexistují. Některé agentury si pro tyto dívky vytvoří databázi hostesek, ale to není ono, každá touží po tom, být na titulní straně časopisu. Ale pokud to v agenturách nevyjde, není všechno ztracené. Na internetu existuje několik modelingových serverů pro modelky a fotografy, kde fotografové dávají modelkám různé nabídky na focení.


Kam zabrouzdat na internetu

I já jsem tak začínala a díky tomu jsem se dostala do několika časopisů, reklam nebo na billboard. Je to jednoduché, stačí se zaregistrovat, vložit fotografie a co nejdřív se domluvit s některým z fotografů na nafocení prezentačních fotografií, protože s amatérskými fotografiemi málokdy někoho dívka zaujme. Rozumné je zaregistrovat se nejdříve na bezplatných serverech, jako je fotopatracka.cz, missonline.cz, inspirovanikrasou.cz, katalogmodelek.cz, missnet.cz, modelingway.com, a jestliže bude dívka úspěšná, může se zaregistrovat i na placených serverech, jako je například svetmodelek.cz.

Ale tímto způsobem se může focení stát pouze jen koníčkem či přivýdělkem. Fotografové většinou nabízejí focení formou TFP, což znamená, že modelka dostane fotografie a může s nimi naložit, jak bude chtít. A pokud fotograf nabídne honorář, jsou to spíš jen symbolické sumy kolem tisíce korun (ale jsou i výjimky). Pokud některé dívky kromě focení láká natáčení reklam, komparsy, castingy na role ve filmech, je dobré zaregistrovat se v castingových agenturách, ty nejlepší jsou v TOP 20 na castingoveagentury.cz.

Workshop- Pomoc začínajícím modelkam

Existují i takzvané fotoworkshopy, které jsou pro začínající modelky určitě velmi užitečné. Ideální je workshop s Evou Aichmajerovou, na který se mohou modelky přihlásit přes server fotopatracka.cz, kde má Eva i svojí on-line poradnu pro modelky. A jak takový workshop vypadá? V programu je teoretická a praktická část. V teoretické části se proberou například tipy na dobré modelingové či castingové agentury, informace ze zákulisí fotomodelingu a modelingu, castingy (k čemu jsou, jak se na ně připravit), reklama (jak to chodí při přípravě a natáčení reklamy), honoráře (jejich obvyklá výše, na co si dát pozor při uzavírání smluv).

V praktické části budou dívky nalíčeny vizážistkou a pod dozorem Evy se naučí některé pózy pro fotografování a vyzkouší si ateliérové i exteriérové focení, z něhož dostanou modelky fotografie. Tyto workshopy stojí sice kolem tisícikoruny, ale určitě to začínajícím modelkám hodně dá.


Modeling je dřina

Každá dívka by si měla zjistit, co práce úspěšné modelky obnáší. Bude muset o sebe hodně pečovat, pokud její míry nejsou ideální, bude muset držet diety a udržovat si váhu. Ale to není to nejhorší. Pokud agentura vyšle modelku do zahraničí, pojede sama, bude se muset dostat na konkrétní místo, bude se muset umět domluvit, bude mít třeba tři přehlídky za den, a to nemluvím o nacvičování atd. Je to hodně o psychice a spousta dívek se domů vrací s pláčem hlavně proto, že jsou ještě moc mladé na to, aby byly tak daleko samy v cizí zemi odloučené od rodiny.

Soutěž Miss- Další krok za úspěchem

Je pravda, že spousta českých modelek je známá jen díky soutěžím, které je proslavily. Řadových modelek je spousta a je těžké mezi nimi vyniknout, proto se ty odvážnější účastní těchto soutěží krásy. U nás je nejznámější Miss ČR a Česká miss. Tyto dvě soutěže zajistí modelkám takový mediální zájem, jako je o slavné herečky či zpěvačky. Povedlo se to miskám jako je Alena Šeredová, Iva Kubelková, Klára Medková, Kateřina Průšová ,Helena Houdová, Renata Langmanová, Taťána Kuchařová, která se v roce 2006 stala Miss World a mnoho dalších.

A nakonec pět přikázání pro modelky

  • Chodit všude včas.
  • Být přátelská a komunikativní.
  • Vyhnout se zbytečné kritice.
  • Nemít extrémní nároky.
  • Respektovat kulturu země, ve které fotí.